Sveicināts Viesis COMMUNITY majaslapā. Mūsu majaslapa sniedz informāciju lietotajiem par jau pastavošām peļņas iespejām internetā , bet galvenais Mūsu merķis ir savu projektu un ideju īstenošanu gan internet vidē, gan realos apstakļos. Forumā Jūs varat atrast sev līdzigi domajošus cilvēkus, kas nākotnē varētu kļūt par Jūsu un Mūsu biznesa partneriem.Ja veleis pelnīt internetā, tad esi pareizā vietā, šeit ir iespēja atrast visu nepieciešamo informāciju, ieraudzīt citu lietotāju atsauksmes un sākt pelnīt jau tagat. Bet ja Tavs mērķis ir radīt kautko jaunu un pelnīt ar savu projektu, tad šeit ir iespēja satikt cilvēkus kuriem ir zinašanas un pieredze kuras noderēs tava projekta realizacijai. Tapēc reģistrejies un sāc strādāt jau šodien.
20.05.2019, 08:39
Realzētie projekti: 0
Projekti realizācijas stadijā: 1
pikus330
pikus330 (Administrātori)
  • Reputācija: 0
  • Forums: 15
DalVeR
DalVeR (Lietotāji)
  • Reputācija: 0
  • Forums: 2
Huricane
Huricane (Administrātori)
  • Reputācija: 0
  • Forums: 2

Kas ir "Betfair" 

     Vecajos labajos laikos, lai uzliktu likmi uz fotbola spēli, Tev vajadzētu to darīt ar sporta totalizatora palīdzību (bookmaker). Totalizators būtībā ir uzņēmums, kas liek likmes pret Tavām likmēm. Ja gribētu uzlikt likmi uz "Arsenal" uzvaru pret "Chelsea", totalizators piedāvātu koeficientu (cenu), kas viņaprāt, ir pret "Arsenal" uzvaru. Piemēram: "Divi pret Vienu" vai "Seši pret Vienu". Tātad, pie cenas 2/1 (3.0) no uzliktajiem 10 Ls laimests būtu 20 Ls + atgriezta sākuma likme (10 Ls), ja "Arsenal" spēli uzvarētu, bet pazaudētu uzlikto likmi (10 Ls), ja prognoze nepiepildītos.

     Lai arī totalizatoriem joprojām pieder lielākā azartspēļu tirgus daļa, uz skatuves ir parādījies jauns dalībnieks - "Betfair".

     Savā ziņā "Betfair" (betting exchange) ir atgriezis dzīvē senāko azartspēļu veidu, kad divi cilvēki apmainijās ar likmēm uz kādu notikumu savā starpā. Piemēram, Jānis domā, ka "Skonto" zaudēs, bet Juris - ka vinnēs. Abi nolemj par likmes lielumu un noslēdz savstarpējas derības. Būtībā, "Betfair" ir starpnieks starp tūkstošiem tādu cilvēku kā Jānis un Juris. Uzliekot likmi "Betfair", Tu slēdz derības par kādu notikumu ar citu cilvēku vai cilvēku grupu. Tu nekad nezināsi, kas tie ir par cilvēkiem un tas nemaz nav jāzina. Viss kas jādara - jānosaka summa un par kādu cenu gribi likt likmi.

     Šobrīd tirgū darbojas vairākas kompānijas, bet "Betfair" ir pirmā un pati lielākā likmju birža ar vislielāko apgrozījumu, likviditāti un lietotāju skaitu.

Kā uzlikt vienkāršu likmi uz uzvaru (Backing)

Piemērs, kā izskatās tipisks "Betfair" logs:

     Ekrāns ir sadalīts divās daļās. Kreisajā pusē (zilā krāsā) ir visa informācijas par "Back" likmēm. "Back" jeb "Backing" nozīmē likt likmi uz komadas uzvaru. Labajā pusē (sarkanā krāsā) ir apkopota informācija par "Lay" likmēm. "Lay" jeb "Laying" nozīmē likt likmi uz komandas zaudējumu konkrētajā spēlē. Iekrāsotie kvadrāti parāda pieejamo cenu (koeficientu) un naudas apjomu, kas dotajā brīdī ir pieejams.

     Salīdzināsim šo informāciju ar to, ko piedāvā parastais totalizators. Ja Tu gribētu vienkārši uzlikt uz "Charlton" uzvaru, skatītos attiecīgās komandas zilajā kvadrātā. Redzams, ka pieejamā cena uz "Charlton" uzvaru ir 1.5 un pieejamais naudas daudzums - 2201 EUR. Ja apmierina piedāvātā cena (1.5), Tu vari uzreiz uzlikt likmi līdz 2201 EUR. Nospiežot uz "Charlton" zilo kvadrātu, parādīsies jauns logs:

     Šajā piemērā esmu ievadījis 10 EUR likmi un piekritis dotajai cenai 1.5. Ja mana likme uzvarēs, mans iegūtais laimests būs 5 EUR (Your Profit)  + atgriezta sākuma likme (10 EUR). Atceries, ka pirmajā ekrānā bija redzams, ka pie dotās cenas (1.5) bija pieejami 2201 EUR. Ja es gribētu uzlikt 3000 EUR uz šo spēli par doto cenu, tad 2201 EUR tiktu pieņemti uzreiz bet atlikušie 779 EUR paliktu sistēmā, gaidot kamēr kāds cits būs gatavs "nolejot" šo summu - likt pret manu izvēli. Jāpiebilst, ka šādas situācijas ir ļoti retas - it īpaši futbolā - uz Premjerlīgas, Čempionlīgas un citām nozīmīgām spēlēm tiek slēgtas derības desmitiem miljonu EUR apmērā:-)


Kā uzlikt vienkāršu likmi uz zaudējumu (Laying)

 

 
     Vislielākā atšķirība starp tradicionālu totalizatoru on "Betfair" ir tā, ka ir parādījusies iespēja likt likmi uz to, ka komanda zaudēs. To sauc par "Lay" likmi. Lietošu šo terminu, jo nespēju izdomāt atbilstošu vārdu mūsu nabadzīgajā latviešu valodā:-) Ja es gribētu likt likmi uz to, ka "Charlton" zaudēs šo spēli, visu informāciju par pieejamām cenām un naudas daudzumu atrastu loga labajā pusē (sarkanā krāsā). Mēs redzam, ka pret "Charlton" uzvaru ir pieejami 1439 EUR pie cenas 1.51.

 

     Es varētu uzlikt "Lay" likmi līdz 1439 EUR pie cenas 1.51 un nekavējoties mana likme tiktu pieņemta. Nospiežot uz sarkanā kvadrāta, atvērsies jauns logs:

     Šajā piemērā esmu ievadījis 10 EUR likmi uz to, ka "Charlton" zaudēs šo spēli. Labajā pusē tiek dota iespēja izvēlēties starp "Payout" un "Liability". "Payout" nozīmē cik liels būs laimests, ja prognoze piepildīsies. Savukārt "Liability" parāda summu, kādu es zaudēšu, ja prognoze nepiepildīsies. Piemērā esmu izvēlējies "Liability". Kaut arī mana likme ir 10 EUR mans iespējamais zaudējums būs tikai 5.10 EUR. Būtībā "Lay" likme ir apgriezta parastajai likmei. Ja mēs liekam uz "Charlton" uzvaru, iespējamais laimests būs 1.5 x likme, bet cilvēks, kurš lika "Lay" likmi zaudēs 1.5 x mūsu likme.

 

 
     Tātad, liekot "Lay" likmi, Tu uzņemies totalizatora funkciju un atbildību izmaksāt konkrētu summu atkarībā no konkrētās cenas. Liekot "Lay" likmi, maksimums, ko vari laimēt, ir Tavas likmes lielums (dotajā piemērā - 10 EUR), bet zaudējums tiek aprēķināts pēc dotās cenas (piemērā - 5.10 EUR).

 


Kā iegūt labāku koeficientu

 

 
     Ne vienmēr ir jāpieņem cena, kas ir zilajā vai sarkanajā kvadrātā. Visbiežāk iespējams iegūt labāku cenu par piedāvāto.

 

 

     Piemērā redzams, ka abpus zilajiem un sarkanajiem kvadrātiem ir vēl citi kvadrāti ar cenām un naudas daudzumu. "Charlton Back" līnijā vēl ir redzams:
 
EUR 1878   @   1.48
EUR 2309   @   1.49
 
Un "Lay" pusē:
 
EUR 1379   @   1.52
EUR 82      @    1.53
 
     Šie skaitļi atspoguļo citu cilvēku mēģinājumus iegūt labākus koeficientus (cenas). Cilvēki, kuri vēlas likt "Back" likmi (backers), vēlas iegūt pēc iespējas augstāku cenu. Savukārt, tie kuri vēlas likt "Lay" likmi (layers) - pēc iespējas zemāku cenu, lai samazinātu savu "liability" zaudējuma gadījumā.

 

     Zilie un sarkanie kvadrāti parāda viduspunktu - cenu, ar kuru ir apmierinātas abas iesaistītās puses.

 

 
     Ja būs vairāk cilvēku, kuri vēlas likt "Back" likmi par tiem, kuri vēlas likt "Lay" likmi, tad cena ies uz leju, jo notiks cīņa par piedāvāto naudas daudzumu. Bet ja vairāk cilvēku uzskatīs, ka "Charlton" nav izredzes šajā spēlē un vēlēsies likt "Lay" likmi, cena ies uz augšu, jo atkal notiks cīņa par pieejamo naudas daudzumu. Kā jebkurā brīvā tirgus situācijā, visu nosaka pieprasījums un piedāvājums. .
 
     Tātad, mēs varam nepieņemt doto cenu un pieprasīt savu. Nospiežot uz zilo kvadrātu un ierakstot, piemēram, 1.6 un gaidīt, kad kāds būs gatavs nolejot mūsu likmi.

 


"Betfair" komisijas maksa

 

 
     Tā kā "Betfair" ir tikai starpnieks, viņiem ir pilnīgi vienalga vai cilvēki laimē vai zaudē. Tu nekad nesaskarsies ar tādu problēmu, kā kontu slēgšanu vai smieklīgu limitu uzlikšanu, kas ir ļoti tipiska parādība parasto totaliztoru vidū. "Betfair" pelna iekasējot nelielu komisijas maksu par katru noslēgtu darījumu. Šī summa būs no 5% - 2% atkarībā no spēlētāja aktivitātes un tirgus specifikācijas. Komisijas maksa ir jāmaksā tikai par laimēto naudas summu. Par zaudētajām likmēm komisija netiek iekasēta.
 
Sīkāk par konta atvēršanu un 20 Ls bonusu skatīt šeit.

 

ČATS
200
SAITES DRAUGI
PARTNERI
STATISTIKA
34
STATISTIKA
Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Kopā: 19 +0 Jaunu
Neviena nav
Lietotāji ()